Wyjątkowe warsztaty z cyklu „Efektywność osobista i zarządzania sobą”

Wyjątkowe warsztaty z cyklu „Efektywność osobista i zarządzania sobą”

Dziękuję za kolejne cudowne spotkanie. Rozpoczynamy nową jakość i jestem niesamowicie wdzięczna wszystkim razem i każdemu z osobna za fantastyczną atmosferę i Waszą aktywność, która daje energię, inspirację i impuls do dalszych wspólnych działań.

Poradnik pozytywnego myślenia

„Czego pragniesz?”, „Co kochasz?”, „Czego chciał/abyś/byś dokonać/?”. Warto mieć marzenia, ponieważ rozpoczynają ważne procesy w naszej głowie. To, kim jesteś dzisiaj to mały fragment Twojej pracy własnej. Tylko własne, prawdziwe marzenia potrafią definiować Twoje życie według Twoich kategorii i w zgodzie ze sobą. Dlatego tak istotne jest, aby były Twoje, a nie narzucone przez rodziców, znajomych czy otoczenie. Marzenia to myśli, z których wykuwają się cele, zarówno małe, jak i wielkie. Wytyczone cele prowadzą do działań a działania do efektów naszej pracy. Pamiętajmy, aby unikać  wyznaczania sobie celów na zasadzie eliminacji rzeczy negatywnych, np. „Nie chcę pracować w urzędzie’, „Nie chcę być inspektorem”, „Nie chcę być niezdarą” czy „Nie chcę być alkoholikiem”. Po pierwsze podświadomość nie rozumie zaprzeczeń. Po drugie, na poziomie neurobiologii cel powinien kojarzony być z przyjemnością. Zabraniając sobie czegoś, możesz dokładnie to sobie indukować. Dlatego cel negatywny przeformułuj na pozytywny.

Świat VUCA

Warsztaty rozpoczęliśmy od siły marzeń i poradnika pozytywnego myślenia. Następnie mocno i wnikliwie zastanawialiśmy się, co rządzi naszymi wyborami, na co mamy wpływ w odróżnieniu od niezależnej od nas rzeczywistości. Nasze warsztaty zaczęły być wyjątkowe, ponieważ  wyróżnia je twarda ekonomia, która ma ten przywilej, że opiera się na faktach, badaniach oraz analizach. Na naszych szkoleniach nawet trudna i szczegółowa wiedza podawana jest w przystępny i przyjazny sposób. Bo kiedy wokół panuje świat VUCA, gładko rozprawiamy się z mitami oraz triadą #sukces#inteligencja#bogactwo. Kto nie był, niech żałuje! Jestem zachwycona Waszymi opiniami oraz informacją zwrotną. Program był bogaty w ćwiczenia, zatem nawet jeśli nie udało się nam zrealizować wszystkich zaplanowanych eksperymentów, to tylko asumpt do tego, żeby spotkać się następnym razem!
Powrót do wszystkich wpisów