O mnie

dr Monika Różycka MBA

Ekspert w podnoszeniu zyskowności firm. Prodziekan Wyższej Szkoły Bankowej w Poznaniu, Wydział Ekonomiczny w Szczecinie. Dyrektor zarządzający, doradca biznesowy z wieloletnim doświadczeniem, audytor wiodący. Certyfikowany trener FinxsSalesAssessment Extended Tools Polska. Autorka monografii, publikacji naukowych w dziedzinie ekonomii i zarządzania. Opracowuje strategie, badania i raporty dla firm.

Zarządzanie firmą rozpatrywać można na wielu poziomach, w zależności od wielkości, modelu biznesowego i branży. Zdobyte, posiadane i nieustannie rozwijane przeze mnie we współpracy z mikro, małymi, średnimi i dużymi firmami i instytucjami 15 letnie doświadczenie i umiejętności wspierają uzyskany stopień „dr” na Uniwersytecie Szczecińskim, ukończone studia podyplomowe Master of Business Administration (Uniwersytet Szczeciński & Manchester Metropolitan University), wykształcenie prawnicze, a także certyfikaty audytora wiodącego, pełnomocnika ds. zarządzania jakością oraz audytora wewnętrznego ISO 9001:2008 (Boureau Veritas), które gwarantują wysoką jakość wykonywanej przeze mnie pracy oraz pomocne są we wdrażaniu w firmie systemowych rozwiązań. Jak wiadomo, efekt działania systemu jest większy niż efekt działania poszczególnych elementów z osobna. Jestem autorką 21 publikacji naukowych w dziedzinie filozofii zarządzania i ekonomii (w tym monografii “Wartości kobiece w biznesie”) oraz 23 wystąpień na konferencjach i sympozjach naukowych, krajowych i międzynarodowych.

Publikacje naukowe

dr Monika Różycka

Wartości które są dla mnie ważne:

  • indywidualne podejście
  • wzajemne zaufanie i życzliwość
  • pasja i zaangażowanie

Zaufali mi m.in.

image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image
image

Referencje

mgr inż Joanna Niemcewicz

Dyrektor Regionalnego Centrum Innowacji i Transferu Technologii

2020-08-17

(...) dr Monika Różycka przeprowadziła szkolenie "Obsługa klienta biznesowego dla start-upów", organizowane przez Regionalne Centrum Innowacji i Transferu Technologii Zachodniopomorskiego Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie. Dr Monika Różycka jako prelegentka wykazała się kompetencją i wiedzą merytoryczną, samo szkolenie stanowiło dla młodych przedsiębiorców ciekawe doświadczenie w zakresie zagadnień z obsługi klienta biznesowego (...)

logo-firmy

Małgorzata Schipplick

Właścicielka Pachnidło

2020-02-20

Przeprowadzona przez dr Monikę Różycką analiza i diagnoza przyniosła korzyści poprzez precyzyjne określenie mocnych stron, priorytetów do rozwoju i eliminację strat powodowanych błędami. Ukierunkowała na bardziej efektywną realizację celów

Adam Makieła

Członek Zarządu. Wiceprezes. Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe. Prezes Zarządu ZWiK Sp. z o.o. w Świnoujściu

2013-12-20

Podczas realizacji projektów Pani Monika gwarantuje stabilność działania i realizację podjętych celów. Posiada wysokie umiejętności w zakresie działalności integracyjnej typu szkolenia, konferencje, eventy.

Jakub Sobieralski

Członek Zarządu. Stowarzyszenie Zachodniopomorskie Forum Wodociągowe, obecnie: Prezes Zarządu PUWIS Sp. z o.o. w Nowogardzie

2013-12-20

Pani Monika wykazała się dużym doświadczenie, i zdolnością do współpracy na szczeblu lokalnym, ogólnokrajowym i międzynarodowym w zakresie spraw handlowych i marketingu oraz współpracy z Klientami wewnętrznymi i zewnętrznymi.

Dominik Gronet

p.o. Dyrektora Wydziału Rolnictwa i Rybactwa. Urząd Marszałkowski Województwa Zachodniopomorskiego

2013-04-10

Serdecznie dziękujemy za aktywny i konstruktywny udział w pracach zespołu eksperckiego do Programu Strategicznego na okres do 2020r.

Barbara Kondrat-Kawczak

Dyrektor Generalny. Zachodniopomorski Urząd Wojewódzki

2007-02-02

Dzięki pomocy Pani Moniki uzyskaliśmy zobiektywizowane informacje wykorzystane na potrzeby doskonalenia systemu zarządzania jakością, które zainspirowały kadrę kierowniczą do przygotowania projektu zmian w zarządzaniu.

Oferuję odpowiedzialność za efektywną realizację działań w firmie w wyniku przeprowadzonych przeze mnie audytów lub warsztatów. Również jako menadżer, compliance manager, shadow manager lub interim manager. Moją misją jest inspirowanie i uwalnianie potencjału każdej osoby w firmie, ponieważ to ludzie tworzą firmy. Wizją – wdrażanie unikalnych, kreatywnych i funkcjonalnych rozwiązań w różnych branżach w sektorze małych, średnich i dużych firm. Nauka fascynuje mnie nieustannie, lubię wiedzieć i lubię, żeby inni również wiedzieli. Zapraszam do współpracy! Mam nadzieję, że przyczynię się do Twojego sukcesu, czego życzę Tobie i Twojej organizacji.

Przeczytaj, co niedawno Małgorzata Kupis napisała na temat współpracy ze mną: „Szczegółową ekspertyzę u Moniki zamówiłam już jakiś czas temu a wszystko dlatego, że będąc tuż przed ostateczną życiową decyzją którą miałam podjąć, zawahałam się i zadałam sobie ostateczne pytanie: „czy aby na pewno…?” – bo nie byłam tak bardzo pewna siebie jak mi się wydawało to na początku….Otóż – warto było. Dzięki analizie moich cech osobowościowych pod kątem profilu biznesowego uzmysłowiłam sobie gdzie znajdują się moje słabe punkty i na co mam w uważać. Jest to o tyle ważne, że będąc świadomym przedsiębiorcą chcę uczyć się na swoich błędach, unikać ich a nade wszystko udoskonalać. Samemu jest bardzo trudno spojrzeć na siebie z dystansem i znaleźć te newralgiczne punkty które wymagają doszlifowania i co najważniejsze stale o nich należy pamiętać…Tak więc serdecznie polecam każdemu – nie tylko początkującemu, ale także ugruntowanemu przedsiębiorcy czy inwestorowi a zwłaszcza kobietom, które wahają się i stoją przed swoistym wyborem: „czy sama dam radę…?”. Wiedza Pani Doktor, jej wnikliwość i staranność są nieocenione i przyczyniają się do tego, że analiza staje się unikatowa i jedyna w swoim rodzaju. Serdecznie polecam, bo to jeden z niewielu sposobów odnalezienia swojego celu, sensu życia, klucza do samego siebie. Na pewno słusznym by było sprawdzać cyklicznie rozwój swojej osobowości pod kątem biznesu, a także rozwoju firmy, jej konkurencyjności, technik sprzedaży itp. „oczywistości” które po takiej analizie nie okazują się takimi samymi jak nam się na początku wydawało, oczywiście z korzyścią na przyszłość. To inwestycja, która na pewno każdemu się opłaci. Dziękuję z całego serca Monice za zaangażowanie i tak wspaniały „drogowskaz” jaką jest analiza jej autorstwa”.

dr Monika Różycka szczecin

Działając na rzecz rozwoju potencjału przedsiębiorców i pracowników w latach 2014–2020 charytatywnie i wolontariacko zorganizowałam i przeprowadziłam ok. 100 warsztatów, w których uczestniczyło ok. 1000 osób. Aktualnie pełnię funkcję ambasadorki SukcesToJa w Szczecinie (SukcesPisanySzminką) – największego w Polsce programu wspierającego rozwój zawodowy i osobisty kobiet. W latach 2015r – 2016r. jako koordynatorka na Pomorzu Zachodnim Dress For Success – działającej na całym świecie międzynarodowej organizacji z USA (założonej w Nowym Jorku w 1996r.), przeprowadziłam „Akcje SOS” – Send One Suit, czyli „Podaruj szczęśliwą sukienkę”, która polega na szkoleniach, opiece i budzeniu środowiska biznesowego do działań na rzecz kobiet wykluczonych na rynku pracy. W 2014r. pełniłam funkcję Przewodniczącej Klubu Kobiet Północnej Izby Gospodarczej.

dr Monika Różycka konsulting szkolenia
Monika Różycka skuteczna sprzedaż, rentowność firm

Lubię w sobie swoją wyobraźnię, która niezmiennie widzi najpierw w innych ludziach dobre intencje, energię, pasję do działania oraz wytrwałość w osiąganiu celów. Pozwoliło mi to na połączenie sfery biznesu oraz aktywność naukową. Doceniam w sobie również, że kiedy bywają trudne momenty lub kiedy przestaję wierzyć w siebie i swoje możliwości, biorę sprawy we własne ręce i szukam sposobów na to, aby z podniesioną głową móc spojrzeć sobie w oczy i powiedzieć, że „z mojej strony zrobiłam wszystko, co tylko mogłam dobrego i nie mam sobie nic do zarzucenia”. Lubię swoją wrażliwość na potrzeby człowieka – pracownika i klienta oraz to, że potrafię połączyć te cechę z dążeniem do realizacji wyników w firmie jednocześnie. I nawet jeśli w sferze zawodowej funkcjonuje takie powiedzenie, że: „Jak nie można czegoś załatwić, to trzeba Monikę wysłać”, to potrafię być jednocześnie łagodną oraz pełną spokoju osobą, która pozwala podejmować decyzje innym. A Ty? Czy wiesz, co lubisz w sobie? Dowiedz się, jakie masz w sobie talenty i wartościowe cechy oraz jak je rozwijać. Sprawdź jak odnosić większe sukcesy w rozwoju swojego biznesu. Zrób test na sukces w sprzedaży. Skontaktuj się ze mną odnośnie przeprowadzenia badania FinxSales Assesment@.